5.00 (hodnoceno 1x)

Je 22. dubna, otevření motorkářské sezony pro rok 2017. Dalo by se předpokládat, že v tak pokročilou dobu sedneme na svoje odpočaté stroje oblečeni na lehko se slunečními brýlemi, ale protože tentokrát, pořadatelé,  vzali za patrony Pankráce, Serváce, Bonifáce a pochcanou Žofku vyšlo počasí podle toho.

 

Na náměstí se sešlo, vlastně sjelo asi osmdesát strojů a stejný počet fandů a zvědavců, nic moc, ale vzhledem k vývoji počasí to byla síla. Trvale deštivo, teplota celých plus tři a to byl důvod, že se dostavili ti, co to opravdu milují. Nálada na náměstí v pohodě a s kelímkem teplé čokolády od Malenů, jsem se zapojil do hovorů v jedné stopě s kamarády všech značek a kubatůr. Klasické tipy na super vyjížďky, pohodové kempy a hodnocení stavu vozovek u nás a u sousedů.

Sotva jsme postřehli, že mrholení přešlo na jarní deštík, který přesně ve tři hodiny odstartoval spanilou jízdu, z náměstí na výpadovku směr Dukovany, vlastně Dalešice, kde jsme to vohnuli na Stropešín po mostě na druhý břeh přehrady na Třesov zde deštík přidal na síle a u nájezdu na hlavní, u nových Okareckých rybníků to bylo docela hustý, jednak déšť a chuť být co nejdřív ze sedla a v suchu nám podle toho upravil cestovní rychlost domů, do cihelny.

Jízda proběhla v pohodě a bez kolizí, za co je potřeba poděkovat pořadatelům a domluvené pomoci policie která na exponovaných křižovatkách umožnila nerušený průjezd. Skutečně pomáhali a chránili, ale nedělám si iluze, po zbytek roku budou prudit.

Po příjezdu na základnu (cihelnu) asi každý využil teplé občerstvení v podobě bohatého výběru jídel například super živáňská, nebo bramboráky jako od maminky. Ti co byli promoklí se částečně mohli obléknout u ROD Custom Collekcion a o zábavu venku bylo postaráno, již klasickou soutěží hod klikou nebo setrváken na starou káru (Sejmi tu káru klikou). Tentokrát to byl zástupce Francie, který pohodově nepřežil tuto demoliční činnost.

No a v horních sférách budovy to žilo hudbou, pekelnou hudbou, prostě motorkářskou pekelnou jízdou, kde pohonem bylo pivo, k mazání bohatý výběr kořalky a dráha byla aréna naplněná decibely, smysluplnými texty, mistrným ovládáním nástrojů a skoro kaskadérskými tanečními kreacemi. Před jednou hodinou to chtělo přecentrovat, trochu jsem vypadl z dráhy a nechal se raději odvézt do depa.

Ti stateční to táhli do rána a potom poklízeli následky této náročné akce. Škoda, že nevyšlo počasí, nebo že jsme měkejši, které odradí pár kapek vody a trocha chladu a raději sedí ve svých křeslech před televizí, která jim leje do hlav samé kraviny. Kde jsou ti trempové, junáci, chataři a ostatní milovníci volného života? Někdy jsem rád, že jsem starý, 

budoucnost nestojí za hovor.

Ale tento víkend se povedl, sešla se pohodová skupina lidí stejných zájmů, která se chtěla bavit a to se povedlo mimo jiné i díky úsilí pořadatelů.

 

Text / foto: Jiří Komoří

 

Hodnocení

Líbí se
5.00