5.00 (hodnoceno 1x)

Když jsme se vzpamatovali z oslavy nového roku 2012, uvědomili jsme si, že bychom měli začít plánovat Zahájení sezóny v Třebíči. Sešli jsme se jako vždy v pohostinském zařízení, objednali pro každého sklenici pěnivého moku a začali jsme rozumovat nad termínem, výběrem kapel a soutěží.

Po několikátém sezení a doladění všech podrobností, jsme si řekli, že bychom mohli udělat taky nějakou dobrou věc. V plánu bylo několik verzí počínaje obdarováním psího útulku v Třebíči, přes mecenášství v Jihlavské ZOO. Nakonec jsme se rozhodli udělat radost těm nejmenším, protože svoje osudy si sami zatím řídit nemohou. Kontaktovali jsme primářku dětského oddělení Třebíčské nemocnice s dotazem „jak bychom mohli pomoct“. „DVD přehrávače by nám bodly a nějaký ty pastelky, protože těch není nikdy dost“ dostalo se nám odpovědi. Nuže dobrá tedy, řekli jsme si. Čas utíkal jak voda a termín Zahájení se nekompromisně blížil.

Začali jsme objíždět sponzory s prosíkem přispění na samotný sraz a na dobrou věc. Bohužel jsme se až na pár vyjímek setkali s negativní odpovědí. Je smutné, když si majitelé firem vozí své zadky v autech za miliony, ale na děti, které musí ležet proti své vůli v nemocnici přispět nechtějí.

A tak jsme oslovili lidi, kteří se zúčastnili samotného srazu. A to už byla jiná písnička! Do sklenic umístěných u výčepních zařízení se nastřádalo něco přes 4.000,- korun. Zbytek peněz, které bylo potřeba doplnit, jsme dodali ze vstupného a nákup darů se mohl uskutečnit. Nerez vyrobil za použití vlastních sil potřebné poličky pod DVD přehrávače, v papírnictví jsme zakoupili několik balení pastelek a mohli jsme vyrazit do nemocnice. Zdejší personál byl velice příjemný a bylo vidět, že jsou za dary velice rádi. Proběhl menší rozhovor s novinářem Horáckých novin, nějaká ta fotografie a my jsme odcházeli s hřejivým pocitem u srdce, že i obyčejní lidé bez drahých aut a značkového oblečení mající stejný koníček dokážou udělat dobrou věc a vykouzlit úsměv na obličejích malých dětí.

 

 

Hodnocení

Líbí se
5.00